Dla czego warto poznać MS Access?

Jeżeli przynajmniej raz zlecono ci przygotowanie raportu zapewne użyłeś/aś do tego celu Excela. Słusznie, Excel to funkcjonalne i potężne narzędzie wykorzystywane przez ludzi na całym świecie do prezentacji i analizy danych.

Co jednak jeśli zlecono ci przygotowanie cyklicznych raportów i analiz powiedzmy raz w tygodniu? Również wybrałeś/aś Excela, bo przecież w poprzednim zadaniu sprawdził się znakomicie. Dzień spędzony na wklejaniu, przygotowywaniu i formatowaniu danych tak aby można było zaprezentować je w postaci tabeli lub wykresu będzie powtarzał się teraz raz w tygodniu. Co jednak jeśli jeden dzień nie wystarcza, co jeśli czasem nie wystarcza nawet 5 dni, a stres związany z pracą zaczyna wciągać cię w niekończące się nadgodziny?

To naturalne, że w tej sytuacji pojawią się wpadki wpływające na twój ciężko wypracowany wizerunek profesjonalisty. Nikt przecież nie jest nie omylny. Czasem jest to błędna formuła, czasem niewłaściwy format danych, drobiazgi jednak ich wpływ na efekt końcowy jest ogromy. Dziesiątki arkuszy, skoroszytów, formuł i wyliczeń do tego ciągła presja czasu i niekończące się zmiany i nowe wymagania.

Jeśli opisane doświadczenie jest ci znane to znaczy, jeśli szukasz drogi ucieczki od przytłaczających cię gigabajtów przetwarzanych informacji to właściwy moment aby nauczyć się pracować z bazami danych. Nie musisz też daleko szukać bo prawdopodobnie na swoim komputerze masz już zainstalowane narzędzie które może nie rozwiąże twoich wszystkich problemów, ale zapewniam rozwiąże ich wiele. Program o którym mówimy do MS Access. Nie ważne jaką wersją Accessa dysponujesz, czy jest to 2003, 2007, 2010, 2013 czy nowszą. Wszystkie wersje mogą wznieść jakość i komfort twojej pracy na wyższy poziom, poziom automatyzacji.

MS Access ma wiele zastosowań. Jest to potężne narzędzie które możesz dostosować do swoich potrzeb używając ogromnej liczby wbudowanych rozwiązań. Jednocześnie Access daje użytkownikowi ogromne możliwości rozbudowania jego możliwości o własne projekty tworzone np. w VBA, SQL, wykorzystujące API Windows i wiele innych. Access potrafi komunikować się z innymi programami, bazami danych oraz plikami różnego formatu. Można w nim budować funkcjonalne programy sieciowe oparte zarówno na wbudowanej bazie danych jak i na danych umieszczanych chociażby w MS SQL Server, jendak to co przyciąga użytkowników to możliwości automatyzacji i logicznego zaplanowania pracy z dużą ilością danych i właśnie to zastosowanie Accessa jest zagadnieniem szkolenia „Budowanie baz raportowych w MS Access„. Szkolenie to nauczy cię jak zaplanować i zbudować funkcjonalną i wydajną bazę raportową. Dowiesz się jak przenieść logikę przetwarzania danych na poziom Accessa tak aby twoje raporty w Excelu działały szybko, czytelnie i precyzyjnie. Zajęcie prowadzę jako praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w tworzeniu i rozwijaniu środowisk i zespołów raportowych w dużej firmie telekomunikacyjnej. Szkolenie stawia na praktykę przy minimum teorii. Po jego ukończeniu spojrzysz na swoją pracę z nowej interesującej perspektywy i świeżym naturalnym zaangażowaniem.